niedziela, 26 stycznia 2014

K-POP z MAMUSIĄ


Ohayou~~ ^____^
Dziś pierwsza notka, która będzie zawierć opinie na temat piosenek z k-popu według mojej mamy ;3

Myślałam, że będzie trudno ją na to namówić, ale zadziwiająco poszło bardzo łatwo i szybko.
Wiem, że moja mama nie przepada za rapem, więc żadnych takich piosenek nie puściłam i nie będę puszczać, bo wiem, że na pewno jej się to nie spodoba.

Wybrałam już parę piosenek, bodajże 14, które będę jej puszczać co jakiś czas (po dwie). Wczoraj jako pierwsze do oceny wpadły dwie posenki autorstwa EXO (๑>ᴗ<๑)

 

Oczywiście nie spodziewałam się żadnych dłuższych wypowiedzi, jakie byłyby to w moim przypadku, ale i tak byłam mile zaskoczona. 
Słuchała uważnie, jej twarz nie wyrażała żadnego zdenerwowania, obojętności czy innych negatywnych rzeczy, była po prostu wsłuchana.

Gdy nadszedł koniec powiedziała krótko:
"Ładna piosenka i melodia. Spodobała mi się bardziej, ale ten rap..."
Później dodała, że jakby wiedziała o czym śpiewają, to też byłoby lepiej. Tutaj troszkę z nią porozmawiałam, gdyż byłam ciekawa ile piosenek angielskich, których słucha, zna tekst w języku polskim.
Odpowiedzią nie byłam zaskoczona x3 


 

Tutaj już pokazałam jej przetłumaczony tekst i włączyłam (bez teledysku). Również byłam zdumiona zachowaniem mamy, gdyż w którymś momencie zaczęła się nawet kołysać. Zauważyłam, że była jeszcze bardziej skupiona niż przy poprzedniej. Co było naprawdę miłe.
Piosenka się zakończyła, a jej komentarz brzmiał tak:
"Podoba mi się bardziej niż pierwsza. Ma bardzo ładne brzmienie i ogółem jest wzruszająca. "
Po chwili przerwy.
"Ładna, naprawdę ładna."

W duchu wiwatowałam ☆*:.。. o(≧▽≦)o .。.:*☆.

YEHET!

Zanim włączyłam jej piosenki myślałam, że badzie mówić coś w stylu "wyłącz mi to ich jęczenie"...czy coś w tym stylu, ale jak widać tak nie było. Później chodziłam po domu uśmiechnięta jak idiotka....
Dla mnie było to coś nowego, gdyż po pierwszym pokazaniu mojej mamie teledysków, nie było tak różowo...a  teraz całkowicie inna reakcja ( myślę, że spodobał się jej głos Chena ><)

Na samym końcu spytałam czy byłaby wstanie posłuchać tych piosenek więcej niż dwa razy. Odpowiedziała, że spokojnie mogłaby posłuchać tej drugiej piosenki kilkakrotnie. 

 ***
Myślę, że to wszystko ^^ 
Macie może jakieś propozycje piosenek jakie mogłabym puścić mojej mamie?
Mam parę z SHINee i jeszcze dwie/ trzy z EXO.

A Wy włączacie swoim rodzicom/ rodzeństwu kpop?

4 komentarze:

 1. Hah! Moja mama szybko przekonała się do k-popu, ale do tej pory nie wiem dlaczego wybrała właśnie Daesunga z Big Bang... Fajny post i licze na więcej!

  OdpowiedzUsuń
 2. Uwielbiam Black Pearl. *_* Nie do znudzenia!
  Obserwuję, super blog. <3

  OdpowiedzUsuń
 3. Haha, wszystko zależy, czy moja mama ma dobry humor - wtedy to nawet przy teledyskach tańczy :) Nawet przy NU'EST 'Face' czy 'Monster' BigBang XD Ale najbardziej podobało jej się 'Falling' John'a Parka (tak mi siostra opowiadała). Mój tata natomiast uczył się układu do 'Sexy, free and single' SuJu, bo akurat oglądałyśmy program o tym XD Tak jak wspominałam, wszystko zależy od nastroju, bo innym razem teledysk do 'Monster' wcale nie był chwalony (bo wbiłyśmy z siostrą na TV, było rano i mama była zaspana). Musimy przetestować 'Miracles in December', podejrzewam, że też by się podobał (bo 'Midnight' B2ST po japońsku miał dobre opinie :)

  OdpowiedzUsuń